تبلیغات
یقین - حج در احادیث


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 21 آبان 1390

«خداوند، کعبه -بیت الحرام- را وسیله ای برای سامان بخشیدن به کار مردم قرار داده است». «سوره مائده، آیه97»

 

به امام صادق علیه السلام عرض شد: «گروهی از این داستان سرایان گویند: هرگاه آدمی حج گذارد، سپس صدقه دهد و دیگر همین کار را ادامه دهد (پول حج را صدقه دهد و دیگر به حج نرود) برای او بهتر است.» امام فرمود: «دروغ می گویند، اگر مردم چنین کنند این خانه تعطیل می شود، در صورتی که خداوند این خانه را سبب برپایی و اداره امور مردم قرار داده است». «وسائل الشیعه، جلد2، صفحه137،باب4، حدیث 8»

 

امیرالمؤمنین علیه السلام : «بترسید از خدا، بترسید از خدا درباره خانه پروردگارتان؛ تا زنده هستید آن را خالی مگذارید، که اگر ترک شود و رها گردد مهلت داده نمی شوید». «نهج البلاغه، نامه47»

 

امام صادق علیه السلام : «این دین پیوسته برپاست تا کعبه برپاست». «وسائل الشیعه، جلد2، صفحه137، باب4، حدیث5»

 

امام صادق علیه السلام : «پدرم می فرمود: کسی که به زیارت این خانه می آید اگر سه خصلت در او نباشد، ارزش و اهمیتی نزد خدا ندارد: اخلاق خوشی که با آن با همنشینانش معاشرت کند، و بردباری ای که با آن خشم خود را کنترل نماید، و پرهیزکاری ای که او را از حرام های الهی باز دارد». «من لا یحضره الفقیه، جلد2، صفحه179»

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله : «هر کس در رفتن حج چندان تعلل ورزد تا مرگش فرا رسد، خداوند او را در روز رستاخیز یهودی یا نصرانی برانگیزد». «بحار الانوار77/58/3»

 

امام صادق علیه السلام : «مردم امام خود را گم می کنند، ولی آن حضرت در موسم حج حاضر میشود و مردم را می بیند، اما آنها او را نمی بینند». «کمال الدین 346/33»

 

امام صادق علیه السلام : «حج بر دو گونه است: حج برای خدا و حج برای مردم. کسی که برای خدا حج گزارد خداوند بهشت را به او پاداش دهد و هر که برای مردم حج رود پاداش و ثوابش در روز قیامت به عهده همان مردم است». «ثواب الاعمال 74/16»
طبقه بندی: حدیث، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا