تبلیغات
یقین - شرط ظهور آخرین ولی معصوم


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 آبان 1390

شرط اصلی ظهور ایشان که رهبری را در پی خواهد داشت، همان شرطی است که برای رهبری همه ائمه وجود داشت و آن، آمادگی و خواست توده مردم برای اطاعت از حضرت و حمایت و پشتیبانی از امامشان در برابر دشمنانش می باشد.

کمیّت مردم و نیز کمیّت دشمنان در هر زمان فرق داشته و بستگی به این دارد که آن امام، رهبری چه جامعه ای را می خواهد به عهده گیرد و دشمنانش چه کسانی هستند و با چه امکاناتی در مقابل امام و طرفداران او قد علم کرده اند.

مردمی که امیرالمومنین علیه السلام برای جلوگیری از غصب خلافت و تضمین رهبری خود در جامعه آن روز مدینه نیاز داشت، تعداد کمی بود. شاید حضرت با ده ها نفر (کمتر از صد نفر) یار وفادار و آماده فداکاری و مطیع حقیقی می توانست رهبری الهی خود را تثبیت کند و موانع را حداقل در آغاز کار خلافت برطرف نماید. ولی توده مردمی که برای برطرف کردن موانع ظهور حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداه لازم است، میلیون ها نفر هستند، زیرا دشمن ظهور حضرت، جهان کفر و استکبار است که بر اکثر منابع مالی و اقتصادی جهان حاکمیت دارد و به پیشرفته ترین و مرگ آورترین سلاح ها مجهز است.

وضعیت جبهه حق از نظر تعداد نفرات و امکانات باید به گونه ای باشد که بتواند از امام خود، در برابر استکبار جهانی محافظت کنند؛ و مهمتر از این باید وقتی حضرت ظهور کرد، او را از صمیم قلب دوست داشته باشند و سخن و آیین او را پذیرا باشند.

نباید گمان کرد که چون میلیون ها نفر برای ظهور حضرت دعا می کنند و ادعا می کنند که یار او هستند، پس زمینه های معقول و منطقی ظهور فراهم است.

پس الان اگر امام زمان علیه السلام در بین ما نیست، برای این نیست که خداوند تبارک و تعالی یا خود حضرتنمی خواهند، بلکه به این دلیل است که مردم هنوز خود را به این آمادگی و لیاقت نرسانده اند.

«برگرفته از کتاب آشتی با امام زمان، محمد شجاعی»
طبقه بندی: اعتقادی،  اجتماعی، 
برچسب ها: شرط ظهور/،
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا