تبلیغات
یقین - عزاداری در احادیث


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 1 آذر 1390

امام صادق علیه السلام: «کسی که برای ما نگران و به خاطر ستمی که بر ما رفته، غمگین باشد، نفَس کشیدنش تسبیح و غمخواریش برای ما عبادت است». «الکافی: 2/226/16»

 

امام رضا علیه السلام: «كسى كه متذكر مصایب ما شود و به جهت ستم‏هایى كه بر ما وارد شده گریه كند، در روز قیامت با ما خواهد بود و مقام و درجه ما را خواهد داشت و كسى كه مصیبت‏هاى ما را بیان كند و خود بگرید و دیگران را بگریاند؛ در روزى كه همه چشم‏ها گریان است، چشم او نگرید و هر كسى در مجلسى بنشیند كه در آن مجلس، امر ما را زنده مى‏كنند؛ روزى كه قلب‏ها مى‏میرند، قلب او نخواهد مرد».  «بحارالانوار، ج 43، ص 278»

 

امام صادق علیه السلام: «خداوند شیعیان ما را مشمول رحمت خویش سازد. به خدا قسم، شیعیان ما همان مؤمنین‏اند؛ آنان به خدا قسم! با حزن و حسرت طولانى خویش [در عزاى ما] شریك و همدرد مصیبت‏هاى ما هستند».

 

 امام رضا علیه السلام: «پسر شبیب! اگر می خواهی برای [هر]چیزی گریه کنی، پس برای حسین بن علی علیه السلام گریه کن». «بحارالانوار، ج 44، ص 258»

 

امام صادق علیه­السلام به فضیل فرمود: «آیا مجالس عزا برپا مى‏كنید و از اهل‏بیت و آنچه بر آنان گذشته است، صحبت مى‏كنید؟ فضیل گفت: آرى قربانت گردم، امام فرمود: این‏گونه مجالس را دوست دارم، پس امر ما را زنده گردانید كه هر كس امر ما را زنده  كند مورد لطف و مرحمت خدا قرار مى‏گیرد. [اى‏] فضیل: هر كس از ما یاد كند، یا نزد او از ما یاد كنند و به اندازه بال مگسى اشك بریزد، خدا گناهانش را مى‏آمرزد اگر چه بیش از كف دریا باشد». «بحارالانوار، ج 43، ص 282و289»

 

پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «فاطمه جان! روز قیامت هر چشمی گریان است، مگر چشمی که در مصیبت و عزای حسین گریسته باشد، که آن چشم در قیامت خندان است و به نعمت های بهشتی بشارت داده می شود». «بحارالانوار ج 44، ص293»
طبقه بندی: حدیث، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا