تبلیغات
یقین - گریه


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 آذر 1390

  وقتی کوچک بودم از شخصی پرسیدم آیا درست است که هر کس برای امام حسین علیه السلام گریه کند به بهشت می رود، او گفت بله هر کس، نه هر ناکس.

گریه بر امام حسین علیه السلام علاوه بر اینکه توفیق آور است بلکه باعث از بین رفتن گناهان و جلب توجه رحمت خداوند بر بنده اش و خشنودی اهل بیت علیهم­السلام و موجب کسب حسنات و سنگینی نامه اعمال است، خلاصه هرچه هست در گریه بر امام حسین علیه السلام است.

حبیب بن مظاهر علیه السلام را خواب دیدند و از ایشان پرسیدند آیا آرزویی داری؟ ایشان فرمودند بله دوست داشتم زنده شوم و برای مولایم حسین علیه السلام گریه کنم.

حالا این معنایش این نیست که برو هرچه خواستی گناه کن، بعد بیا یک قطره اشک بریز، بلکه این معنایش این است که اگر برای امام حسین علیه السلام واقعاً گریه کنی اگر گناه کار باشی توفیق توبه پیدا می­کنی و در آینده موفق به گناه نخواهی شد، و گناهان گذشته­ات هم آمرزیده می شود. «مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی»

 

گریه در عزاداری

گریه بر سالار شهیدان و یاران او، گریه بر جدایی جسمانی نیست، گریه بر فراق روح و معنویت است، گریه بر حقیقت انسانی و مظلومیت ابدی است، این گریه فراتر از تخلیه روح و روان، که نوای انسان سازی است.

گریه بر عزای او و دیگر شهدای واقعه عاشورا، ابراز ارادت، اثبات معنای تولی و تبری، حبّ و بغض دینی و سرانجام نوعی مبارزه است. «برگرفته از کتاب چرا و چگونه عزاداری کنیم، رامین گلمکانی»
طبقه بندی: اخلاق،  اعتقادی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا