تبلیغات
یقین - کلام امام حسین علیه السلام درباره دنیا


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 9 آذر 1390

«حقا که مردم بندگان دنیایند و شیرینی دین را تنها بر زبان خود دارند: تا زندگی هایشان پربار است بر محور دین گرد آیند، پس چون با بلاها آزموده و آزرده شوند دینداران کم شوند».

 

«ای بندگان خدا تقوای خدا پیشه سازید و از دنیا بر حذر باشید که اگر دنیا برای کسی می ماند و یا کسی در دنیا می ماند، پیامبران شایسته تر بودند که بمانند و آنان بیش از همه سزاوار خشنودی و بیش از همه به قضای خدا خرسندند جز این که خدای متعال دنیا را برای (آزمون و) بلا و اهل آن را برای فنا آفرید. پس تازة دنیا کهنه و آسودگی دنیا نابود و شادمانی دنیا اندوهگین می شود و سرای آخرت فرا می رسد و خانه دنیا از دست می رود. توشه برگیرید که بهترین توشه تقواست پس تقوای خدا پیشه سازید امید است رستگار شوید».

 

«می دانید که این قوم پیرو شیطان شده، از پیروی خدای رحمان سرتافته اند و فساد را آشکار ساخته، حدود الهی را تعطیل کرده اند و اموال عمومی را برای خود گزیده، حرام خدا را حلال و حلال او را حرام کرده اند و من به سبب نزدیکی (نسبی و معنوی) خود به رسول خدا صلی الله علیه و آله از هرکس دیگر سزاوارترم که بر آنان بشورم (و در برابر ایشان بایستم)».

 

«سپاس  آن خدایی را که دنیا را آفرید و آن را منزل فنا و نیستی قرار داد که پیوسته اهل خود را از حالی به حال دیگر درآورد. فریب خورده کسی است که فریب دنیا خورد و بدبخت کسی است که دنیا گمراهش کرد. پس فریب دنیا نخورید که دنیا امیدواران خود را ناامید و آزمندان خود را محروم می کند. می بینم بر امری آهنگ گماشته اید که با آن خدا را بر خود خشمگین سازید و توجه کریمانة او را از خود باز دارید و عذاب او را بر خود فرود آورید و رحمت او را از خود دور کنید. پروردگار ما چه خوب پروردگاری است؛ و شما چه بد بندگانی هستید که به اطاعت خدا اقرار کرده و به پیامبرش محمد صلی الله علیه و آله ایمان آوردید آنگاه به فرزندان او هجوم آورده اید تا ایشان را بکشید؛ راستی که شیطان بر شما چیره گشته و خدای بزرگوار را از یادتان برده است. پس هلاکت بر شما و بر آهنگ شما؛ حقا که ما از آن خداییم و به سوی او باز آییم. اینان مردمی اند که بعد از ایمانشان کافر شدند. پس دور با گروه ستمکاران». «موسوعه کلمات الامام الحسین علیه السلام، ترجمه علی مویدی»
طبقه بندی: حدیث، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا