تبلیغات
یقین - استعداد ایرانی


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390

ایران مركز استعداد است؛ مربوط به حالا هم نیست. اصلاً در تاریخ و در همه‌ى تحولات اوضاع و جریانات فلكى، مگر چند نفر آدم مثل ابن‌سینا ممكن است در بیاید؟ فرض كنید كه در هر هزار سال، ده نفر از اینها در مى‌آید. در این هزار سال آخر، اكثر این ده نفر - امثال ابن‌سیناها، فارابى‌ها، خوارزمى‌ها، محمّدبن‌زكریاى رازى‌ها - از ایران هستند. اینها پایه‌گذاران اساسى دانش بشریند.

 

بنده چند سال است كه مرتّب فریاد مى‌كشم: «استعداد ایرانى»؛ اكنون پس از این همه سال تازه تبدیل به فرهنگ شده است! حالا همه معتقدند كه ایرانى مستعدّ است؛ والّا در سابق همین را هم انكار مى‌كردند و مى‌گفتند: «از ایرانى كارى برنمى‌آید؛ از ایرانى قطع امید باید كرد.» این‌گونه به ذهنها القاء مى‌كردند. استعداد دخیل است، اما كافى نیست؛ تلاش هم شده، هم از سوى كننده‌ى كار -دانشجو- ، هم از سوى مدیریّت، استاد و .... این روند، روند خوبى است؛ چرا این را ندیده بگیریم و همه‌اش براى خودمان آیه‌ى یأس بخوانیم؟ این، جنبه‌ى علمى قضیه.

 

توقّعم از جامعه‌ى علمى كشور این است كه تا پنجاه سال دیگر صادركننده‌ى علم به دنیا باشیم و این امرى است كه محال نیست. الآن شما به خودتان مراجعه كنید؛ اگر دیدید كه این حرف به نظرتان ناممكن و محال مى‌آید، بدانید كه هنوز آن فرهنگ تحمیلى در ذهنتان هست كه بگویند: شما نمى‌توانید، عرضه ندارید. این فرهنگ تحمیلى را باید بزداییم؛ كاملاً ممكن است. «مقام معظم رهبری»
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا