تبلیغات
یقین - وقتی علم نباشد


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 25 آذر 1390

در یک دوره طولانی، این فکر در کشور تولید و ترویج شد؛ گفتند ایرانی به درد ادبیات می خورد -ادبیات بزم و گل و بلبل و این طور چیزها- آن هم ادبیات به معنای شعر؛ و الا تحقیقات ادبی را هم باز باید اروپایی ها و مستشرقین اروپایی می آمدند   می­کردند. ایرانی به درد کارهای جدی و اساسی نمی­خورد. نتیجه فقر علمی و صنعتی شد. نتیجه­ی فقر صنعتی، خرج کردن همه­ی سرمایه­ها برای رسیدن به سطح زندگی معمولی متعارف دنیایی شد؛ یعنی وارد کردن، صنعت مونتاژ، دائم دنبال دیگران دویدن، نفت و همه­ی سرمایه های داخلی را تقدیم کردن. نتیجه­ی دیگرش این بود که خیلی از استعدادهای طبیعی -غیر از استعدادهای انسانی- در کشور مامتوقف ماند.

وقتی مردمی دانشمند نبودند، اهل صنعت نبودند و فناوری و علم نداشتند، از بسیاری از ثروتهای موجود طبیعی خودشان هم غافل می مانند. سالهای متمادی می گذشت؛ نفت در این کشور بود، اما کسی نبود که بداند این نفت چیست و به چه درد می خورد! دیگرانی که پیشرفت کرده بودند، این ماده را می شناختند و کاربرد آن را می دانستند؛ لذا آنها آمدند آن را کشف و استخراج کردند؛ صاحب آن شدند و به سود خودشان تصرف کردند؛ وقتی علم نباشد، صنعت نیست. وقتی صنعت نباشد، بسیاری از ثروتهای جامعه کشف نمی شود.

وقتی صنعت نباشد، همه­ی دارایی برای به دست آوردن صنعت روز خرج می شود؛ دنباله­روی از بیگانه و گرفتن ناگزیر فرهنگ بیگانه و تبعیت ناگزیر از سیاست های بیگانه هم به دنبالش پدید می­آید.

همه­ی اینها ناشی از بی­علمی است.


طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا