تبلیغات
یقین - دانشگاه و تهاجم فرهنگی


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 28 آذر 1390

تهاجم فرهنگى یك مسأله‌ى بسیط نیست؛ بلكه طراحیها و برنامه‌ریزی هایى كه دشمن براى هدف قرار دادن اعتقاد، اخلاق و فضیلت در قشرهاى مختلف مى‌كند، هركدام به نحوى با وسایل و ابزارهاى فرهنگى است و طبعا مقابله با آنها نیز متنوع است و نمى‌شود یك نسخه‌ى واحد براى همه جا نوشت. به نظر من در محیط دانشگاه، همین مجموعه‌ها - تشكلهایى كه نامه‌اى هم به نام آنها خطاب به بنده خوانده شد - خوب كار مى‌كنند. الان كارهاى خوبى در دانشگاهها انجام مى‌گیرد. آن‌طور كه من در ذهنم هست، در بعضى از دانشگاهها كارهاى بسیار خوب فرهنگى از طرف خود جوانان انجام مى‌گیرد.

این را هم عرض كنم كه در خیلى از این زمینه‌ها اصلا شما نباید از بنده بپرسید كه چه‌كار كنیم. شما خودتان جوانید، با فكر و دانشجو هستید؛ بگردید ببینید چه‌كار باید بكنید. خیلى تلاش و مجاهدت در زمینه‌هاى فرهنگى خوب مى‌شود كرد؛ البته مواظب باشید عمیق باشد. كار سطحى فرهنگى مفید نیست؛ گاهى هم مضر است.

البته كارهاى خیلى خوبى شده؛ اما بله، شما راست مى‌گویید؛ دانشگاهها صددرصد اسلامى نیست. اسلامى هم فقط به معناى رعایت كردن حجاب و این حرفها نیست؛ همین تحقّق علم و تحقیق، اسلامى است. اگر بخواهیم دانشگاه به‌طور كامل اسلامى باشد، باید همه‌ى جنبه‌ها در آن رعایت شود، كه نشده است. البته باید تلاش كنید؛ كار دست شما دانشجویان است.
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا