تبلیغات
یقین - بینش سیاسی دانشجو


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 آذر 1390

ما به آن متخصصی که مسایل سیاسی جامعه­ی خویش را نمی­داند، چگونه می توانیم دل ببندیم؟ اگر این دانشجو تحصیل علم بکند، متخصص بشود، احیاناً آدم خوبی هم باشد، اما مسائل سیاسی جامعه را درک نکند، جهت­گیری­های جامعه را نفهمد، نیازهای جامعه را درک نکند، می­دانید چنین انسانی چه اشتباهات بزرگی را ممکن است مرتکب بشود؟ می­دانید که آن انسان عالم و متخصص که از مسائل جاری کشور خودش آگاه نباشد چگونه ممکن است به ابزاری در دست دشمن تبدیل بشود؟

 

من یک وقت گفتم که محیط دانشگاه باید محیط سیاسی باشد. محیط سیاسی یعنی چه؟ آیا یعنی درس نخوانند، شعار سیاسی بدهند؟ یعنی زنده باد، مرده باد کنند؟ نه. محیط سیاسی، یعنی دانشجو از مباحث جهانی و از آنچه که در جهان و در کشور خودش می­گذرد، آگاه باشد ­و ­اصولاً بینش داشته باشد.

 

نگذارید مشکلات بیرون دانشگاه -سیاسی کاریها و باندبازیها و امثال آن- خود را بر تجمعها و تشکلهای دانشجویی تحمیل کند و وارد بشود. البته هر گروهی در بیرون دانشگاه علاقه دارد که یک مجموعه­ی دانشجویی به عنوان ابزار کار داشته باشد که در هنگام لازم از آن استفاده کند و آن گروه برایش فریادی بکشد؛ نباید بگذارید چنین بشود. البته بدیهی است وقتی انسان در مسائل گوناگون کشور -دینی یا سیاسی- فعالیت می کند، ممکن است با افرادی خارج از محیط دانشگاه همکاری کند؛ این همکاری ایرادی ندارد؛ اما اینطور نباشد که دو نفر در بیرون با هم دعوا کنند، ما در دانشگاه به هوای آن دو نفر دعوا کنیم و مشکلات آنها به ما که دانشجو و در دانشگاهیم، منتقل بشود.

مطالب این هفته برگرفته از کتابهای «دانشجو باید سیب­زمینی نباشد» و «ما می توانیم» ، بیانات مقام معظم رهبری
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا