تبلیغات
یقین - مسیحیت در قرآن


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 1 دی 1390

«بطور مسلم دشمن­ترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت؛ و به یقین نزدیکترین دوستان نسبت به مؤمنان (مسلمانان) را کسانی می­یابی که می­گویند: ما مسیحی هستیم، و این به سبب آن است که در میان آنها، افرادی عالم و پارسایند و آنها (در برابر حق) تکبر نمی ورزند.» «سوره مائده، آیه 82»

 

«و برای کسانی ایمان آورده اند، خدا همسر فرعون را مثل آورده، آنگاه که گفت: پروردگارا، پیش خود در بهشت خانه ای برایم بساز و مرا از فرعون و کردارش نجات ده و مرا از دست مردم ستمگر برهان. و مریم دخت عمران را، همان کسی که خود را پاکدامن نگاه داشت و در او از روح خودم دمیدم و سخنان پروردگار خود و کتاب های او را تصدیق کرد و از فرمانبرداران بود.»«سوره تحریم، آیه 11و12»

 

«و [یاد کن] هنگامی را که فرشتگان گفتند: ای مریم، خداوند تو را برگزیده و پاک ساخته و تو را بر زنان جهان (همزمان خود) برتری داده است. ای مریم فرمانبردار پروردگار خود باش و سجده کن و با رکوع کنندگان رکوع نما.» «سوره آل­عمران، آیه 42و43»

 

«و [یاد کن] هنگامی را که خدا فرمود: ای عیسی پسر مریم، آیا تو به مردم گفتی: من و مادرم را همچون دو خدا به جای خداوند بپرستید؟ گفت: منزهی تو، مرا شایسته نیست که [درباره ی خودم] چیزی را بگویم که حق من نیست.» «سوره مائده، آیه 116»

 

«و او [مسیح‌] سبب آگاهی بر روز قیامت است. (زیرا نزول عیسی گواه نزدیکی رستاخیز است)؛ هرگز در آن تردید نکنید؛ و از من پیروی کنید که این راه مستقیم است.» «سوره زخرف، آیه 61»

 

و گفتارشان [این است] که: «ما، مسیح عیسی بن مریم، پیامبر خدا را کشتیم!» در حالی که نه او را کشتند، و نه بر دار آویختند؛ لکن امر بر آنها مشتبه شد. و کسانی که در مورد (قتل) او اختلاف کردند، از آن در شک هستند و علم به آن ندارند و تنها از گمان پیروی می‌کنند؛ و قطعا او را نکشتند! بلکه خدا او را به سوی خود، بالا برد. و خداوند، توانا و حکیم است.» «سوره نساء، آیه 157و158»

 

«و هیچ یک از اهل کتاب نیست، مگر این که پیش از مرگش به او (حضرت عیسی علیه­السلام) ایمان آورد و او در روز قیامت به ایمانشان گواهی خواهد داد».  «سوره نساء، آیه 159»
طبقه بندی: قرآن، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا