تبلیغات
یقین - نسل شناسی مسیح و مهدی علیهما­السلام


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 2 دی 1390

از نگاه منابع اسلامی، حضرت عیسی علیه­السلام از نسل اسحاق پیامبر علیه­السلام است؛ پیامبری که برادر کوچک تر اسماعیلِ ذبیح الله بوده است. و اهل کتاب به دلیل آن که مُصلح موعود را از نسل شخص ذبیح می دانستند، ماجرای «ذبح و فدیه» را به اسحاق علیه­السلام نسبت دادند.

 

مریم علیها­السلام ، مادر عیسی علیه­السلام ، فرزند عمران بن ماثان، از نوادگان داوود علیه­السلام بود. بنابراین، می توان برخی از بشاراتی که بر مسیحایی از نسل داوود علیه­السلام وارد شده است، بر حضرت عیسی علیه­السلام منطبق کرد.

قبول انتساب حضرت عیسی علیه­السلام به خاندان داوود علیه­السلام به این معنا نیست که تمام بشارت­های موجود در عهد عتیق بر عیسی منطبق می شود.

 

از برخی روایات اسلامی برمی آید که مهدی موعود عجل­الله­تعالی­فرجه­الشریف نیز از نسل داوود است. در حدیثی، مادر ایشان، نرجس، که نام اصلی وی ملیکاست، خود را از نسل شمعون بن حمون (وصی عیسی علیه­السلام) معرفی می­کند و روایتی دیگر شمعون را پسرعموی مریم علیها­السلام می­داند. از این دو روایت می­توان نتیجه گرفت که امام دوازدهم، حضرت مهدی موعودعجل­الله­تعالی­فرجه­الشریف نیز همچون عیسی علیه­السلام از ناحیه مادر به داوود علیه­السلام میرسد. بنابراین ممکن است بسیاری از بشارت های وارد شده در منابع مسیحی که بر ظهور مصلحی از نسل داوود به عنوان منجی موعود تأکید می کند، مربوط به ظهور مهدی موعود عجل­الله­تعالی­فرجه­الشریف باشد. همچنین مهدی موعود از ناحیه پدر نیز از نسل اسماعیل ذبیح الله است.
طبقه بندی: اعتقادی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا