تبلیغات
یقین - عفت دل


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 آبان 1390

یكى از موارد بسیار مهمى كه پیوند خانوادگى را پایدار مى‏سازد، رعایت عفت دل است. خانه‏اى كه تار و پود آن از عشق و محبت ساخته نشود، خانه‏اى پایدار در برابر طوفان‏هاى سهمگین و لرزش‏هاى فراوان نیست. خانه‏اى كه در آن، افراد فراوانى حضور یابند و معشوق یا عاشق احساس نكند كه آن خانه براى سكونت وى آماده است، ثبات نخواهد داشت.

همسر، باید حریم دل را تنها براى همسرش بگشاید و غیر از او، به هیچ شخص نامحرمى اجازه ورود ندهد؛ چه رسد به سكونت در آن. كسانى كه قبل از ازدواج، این حریم را مى‏شكنند و با دیگران رابطه‏اى دوستانه و محبت‏آمیز برقرار مى‏كنند، پایه‏هاى زندگى آینده را لرزان مى‏سازند. شاید زندگى بشر صنعتى را این‏گونه ترسیم كرده‏اند و طراحان ناصالح جامعه انسانى كه حضور بى‏پرواى زن و مرد را در كنار هم و با برخى بى‏بندوبارى‏ها و عدم رعایت حریم‏ها، رشد و ترقى بشر تلقى كرده‏اند و انسان را در برآورده كردن غرایز جنسى آزاد گذاشته‏اند، امروز، نتیجه آن راهكار را در عدم ازدواج جوانان و فراوانى گسست و طلاق خانواده‏ها دیده باشند.

مرد شایسته، عرصه دل را در اختیار زن شایسته قرار مى‏دهد و جز او را به این حرم راه نمى‏دهد و فضاى اندیشه و دل را معطر به صفاى او مى‏كند؛ زن شایسته نیز چنین مى‏كند و اگر چنین شد، خداوند، از فضل خویش، آنان را بى‏نیاز خواهد كرد و این وعده خدا، حتمى است كه فرمود: «زنان پاك، براى مردان پاك هستند». «سوره نور، آیه 26»
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا