تبلیغات
یقین - مهریه حضرت زهرا سلام الله علیها


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 آبان 1390
پیامبر رو به امیر مؤمنان علی علیه السلام کرد و فرمود: چیزی داری که مهریه همسرت قرار دهی؟ عرض کرد: پدر و مادرم به فدایت، تو از زندگی من به خوبی آگاهی که جز یک شمشیر و زره و شتر چیز دیگری ندارم.

پیامبر صلّی الله علیه و آله فرمود: درست است، شمشیر را به هنگام کارزار با دشمنان اسلام مورد نیاز است و باید با شتر نخلستان ها را آب دهی، و در مسافرت ها از آن استفاده کنی. بنابراین تنها زره را می­توانی مهریه همسرت بنمایی و من دخترم فاطمه را در برابر همین زره به عقد تو در آوردم! «احقاق الحق ج10، ص358»

این از یک سو، اما از سوی دیگر در حدیثی می خوانیم که حضرت فاطمه علیها السلام از پدرش خواست مهر او را شفاعت گنهکاران امت در قیامت قرار دهد، این درخواست قبول شد و جبرئیل فرمان آن را از آسمان بر پیامبر صلّی الله علیه و آله نازل کرد. «اخبارالدول، ص88»

جالب آنکه پیامبر دستور داد زره امیرالمؤمنین را بفروشند و پولش را که حدود پانصد درهم بود نزد او آوردند. پیامبر آن را سه قسمت کرد. قسمتی را به بلال داد تا از آن عطری خوشبو تهیه کند، و دو قسمت دیگر را برای تهیه وسایل زندگی و لباس تعیین فرمود. پیداست وسایلی که با این پول ناچیز می توان خرید چقدر ساده و ارزان باید باشد؟! (که همان شد جهیزیه حضرت زهرا علیها السلام). «آیت الله مکارم شیرازی»

«اول ذی الحجه سالروز ازدواج تنها زوج معصوم عالم هستی گرامی باد»
طبقه بندی: حدیث،  اجتماعی، 
برچسب ها: مهریه سرور زنان دو عالم/،
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا