تبلیغات
یقین - جهیزیه‌ دختر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 آبان 1390

جهیزیه حضرت زهرا سلام الله علیها : «یك تكه حصیر، یك تكه لیف خرما، یك دست رختخواب و یك دستاس، یك كوزه، یك كاسه» «بحارالانوار، ج43، باب5، ص94».

همه­اش را اگر چنانچه به پول امروز روی همدیگر بگذارند، معلوم نیست كه چند هزار تومان مختصری بیشتر بشود...

حالا ما نمی­گوییم دخترهای ما مثل فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها جهیزیه بگیرند... نه دخترهای ما مثل فاطمه‌ زهرا هستند و نه خود ماها مثل پدر ایشان هستیم و نه پسرهای ما مثل امیرالمومنین علیه‌السلام، شوهر فاطمه زهرایند. ما كجا و آنها كجا؟! زمین تا آسمان با هم فرق داریم. اما معلوم می شود راه، آن راه است. جهت، آن جهت است. جهیزیه را مختصر بگیرید. به این و آن نگاه نكنید. كار را برای كسانی كه ندارند، مشكل نكنید. جهیزیه‌ فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها ، به قدری بود كه شاید دو نفـر آدم با دسـت می­توانستند از این خانه بردارند، ببرند آن خانه. ببینید افتخار اینهاست. ارزش اینهاست.

آیا پیامبر اكرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله نمی­توانستند یك جهیزیه‌ مفصل تشكیل دهند؟ اگر پیامبر اشاره‌ای می­كردند، این مسلمانانی كه در اطراف ایشان بودند-بعضی‌هایشان هم آدم‌های متمكنی بودند، پول هم داشتند- از خدا می خواستند كه بیایند یك هدیه‌ای بدهند، كمكی بكنند. نكردند. چرا نكردند؟ این برای این است كه من و شما یاد بگیریم؛ و إلّا بنشینیم و تعریف كنیم و خوشمان بیاید و بعد هم یاد نگیریم، چه فایده‌ای دارد؟ استفاده‌اش را نمی‌بریم. نسخه‌ی طبیب را كه انسان نباید بگذارد روی طاقچه تماشا كند. باید عمل كنیم تا بهره‌اش را ببریم.
طبقه بندی: اجتماعی، 
برچسب ها: جهیزیه‌ بهترین عروس عالم/،
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا