تبلیغات
یقین - ازدواج و نیاز طبیعی و غریزی انسان


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 10 آبان 1390

این غرائز را خداوند در انسان آفریده و لذا سركوب آن جایز نیست، بلكه باید آن را كنترل و مهار كنیم. وجود غرائز برای حفظ و بقا و تكامل نسل بشر ضرورت دارد. اگر شكم نباشد، انسان از گرسنگی می میرد، اگر غضب نباشد، انسان از خود دفاع نمی كند و اگر شهوت نباشد، نسل بشر قطع می گردد. ولی برای ارضای غرائز، باید مسیر صحیح طی شود. غرائز مثل كپسول گاز هستند كه اگر از طریق صحیح وارد اجاق گاز شود، نتیجه اش حرارت و پخت و پز است، ولی اگر بدون كنترل باشد، انفجار و خطر را در پی خواهد داشت.

خودآرایی برای زن یك غریزه است. این غریزه اگر در خانه به كار گرفته شود، زندگی را شیرین و پرمحبت خواهد كرد؛ اما اگر این خودآرایی در خیابان انجام گرفت، سبب متزلزل كردن خانواده های دیگر خواهد شد. مردی كه در خیابان صدها زن آرایش كرده می بیند، وقتی به خانه بر می­گردد نسبت به همسر خود علاقه چندانی نشان نمی دهد، زیرا جلوه های خیابانی علاقه او را نسبت به همسرش متلاشی كرده است.

به علاوه این جلوه ها در دل افرادی كه ازدواج نكرده اند، طوفانی برپا می كند که او را مثل شمع آب می­كند و می­سوزاند و یا او را به فكر تجاوز و سوء قصد می اندازد؛ و آثار سوئی همچون فرار از خانه، تهدید، خودكشی، امراض مقاربتی و روانی و بچه های سر راهی را به دنبال دارد.

«حجت الاسلام و المسلمین قرائتی»
طبقه بندی: اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا