تبلیغات
یقین - اگر ازدواج كنیم بعدش چه كار كنیم برای خانه، برای شغل؟


امروز :
یقین
بهترین چیز برای قلب
«زندگی بجز دینداری نیست و مرگ جز با از دست دادن یقین»

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 12 آبان 1390

جوان‌ها وقتی صحبت می‌شود، می‌گویند اگر ازدواج كنیم بعدش چه كار كنیم برای خانه، برای شغل؟ اینها همان قیودی است كه همیشه جلوی كارهای اصلی و اساسی را می‌گیرد.

 [خداوند] فرموده است: «إن یكونوا فقراءَ یُغنِهم الله مِن فضله» «سوره نور، آیه‌32» 

یعنی خدای متعال اینها را كفایت خواهد كرد، ازدواج بكنید. ازدواج در وضع معیشت آنها دشواری خاصی به وجود نمی‌آورد. بلكه به عكس خداوند آنها را از فضلش غنی هم می‌كند.

این را خدای متعال فرموده است. بله، ما برای خودمان به قول معروف به جای خَرج، بَرج درست می­كنیم. اضافه‌های زندگی و نیازهای كاذب بوجود می‌آوریم. بله، البته مشكل پیش می‌آید.

 تقصیر كیست؟ در درجه‌ی اول تقصیر متمكّن است. آن كسانی كه امكانات دارند، سطوح را هم بالا می‌برند، سطوحِ خواهش‌ها و توقعات و نیازهای كاذب را بالا می‌برند. بعد هم تقصیر بعضی از مسئولین است، كه بالاخره باید بگویند، باید وسایل را فراهم كنند...

این باید برای جامعه اسلامی جا بیفتد كه ازدواج یك ضرورت است، باید انجام بگیرد. باید تحقق پیدا كند ... در خیلی از مسائلِ زندگی، جوانها آمادگی هم دارند، خیلی هم خوبند؛ می‌فهمند. منتها این ازدواج یك مسئولیت پذیری هم هست. این حسّ گریز از مسئولیت، مقداری مانع می‌شود از اینكه این كار انجام شود.
طبقه بندی: قرآن،  اجتماعی، 
ارسال توسط محمدمهدی
صفحات جانبی
آرشیو مطالب
حدیث روز
اوقات شرعی
وضعیت هوا
Translat

خرید شارژ

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا